Renkamės baigiamojo rašto darbo temą.

0
135

Baigiamasis rašto darbas… Greičiausiai daugumą nukrato šiurpas vien tik pagalvojus, kad jau artėja ta diena, kai būtina pasirinkti temą. Didžiąjai daliai studentų, tai gali virsti tikru galvos skausmu ir bemiegėmis naktimis. Ypač artėjant pasirinkimo terminui… Akys raibsta nuo tokios gausybė temų – siūlomose pasirinkimų lapuose taip pat. Bet kaip gi pasirinkti teisingai? Kokie yra svarbiausi kriterijai renkantis temą? Iš kur pasisemti idėjų ir patarimų? Ar rinktis lengviausią kelią?

diplomatika lt

Vienas pagrindinių ir svarbiausių kriterijų renkantis baigiamojo rašto darbo temą yra individo domėjimasis.

Pasirinkus tai, kas tave interesuoja, sunkus baigiamasis darbas tampa ne našta – bet naujais atradimais, džiugiu darbu ir galiausiai – puikiu rezultatu.

Juk darant tai ką mėgsti – visada lengviau bei kyla įvairesnės idėjos, o įdėtas triūsas neatrodo kaip laiko švaistymas.

Dar vienas svarbus kriterijus – darbo temos aktualumas. Būtina atkreipti dėmesį į šio laikotarpio aktualijas, tai kas reikšminga – tiek visuomenei tiek individui, dabar ar artimoje ateityje. Ar visada lengva nuspėti, tai kas aktualu? Čia jau teks pasikliauti sava nuojauta, gebėjimu analizuoti ir visuomenėje vyraujančiomis tendencijomis.
Galiausiai – be pakankamo kiekio literatūros šaltinių nepavyks pateikti geros kokybės baigiamo darbo, todėl svarbu pasidomėti iš anksto. Būtinas patikimas šaltinių lyginimas, kad išvados būtų pateiktos objektyvios.

Bet iš kur gi pasisemti idėjų bei patarimų šiuo jums taip svarbiu laikotarpiu? Idėjų bei patarimų, pirmiausia, galite nesivaržydami klausti savo baigiamojo darbo vadovo. Taip pat nepamirškite ir savo gabumų, idėjų ir vaizduotės – visada geriau tartis su dėstytoju, turint savo vizijas ar kryptis. Skaitymas ar informacijos rinkimas tam tikromis temomis (žinoma susijusiomis su baigiamuoju darbu) taip pat gali pagelbėti renkantis šiuo klausimu.
Siekdamas sunkią užduotį paversti paprastesne norite pasilengvinti savo dalią? Manote eiti lengviausiu keliu? Šiuo atveju turiu omenyje – pasirinkimas temos, kuri iš pirmo žvilgsio atrodo lengviausia, turinti daugiausiai informacijos ar tiesiog labai populiari ir visų studentų trokštama. Neapsigaukite – galimi keli trūkumai: sunku atrasti kažką naujo ir nesikartoti daug kartų gvildentoje temoje.

Taigi jaudintis renkantis baigiamojo darbo temą nereikės, jei atsiminsite, kad koncentruotis reikia į tai, kas jus domina, literatūros šaltinių gausą ir patikimumą bei aktualumą. Tad paverskime sunkią darbo užduotį maloniu, naudingu ir įdomiu darbu!

Autorius Greta