Patarimai studentams, kaip pasirinkti rašto darbo temą

0
173

Vienu didžiausių galvos skausmų visų specialybių studentams neretai tampa ne atsiskaitomieji testai, koliokviumai ar net egzaminai, o rašto darbai. Ir kurgi netaps, kai šiai dėstytojų nurodytai užduočiai toli gražu neužtenka vos valandėlę kitą pasėdėti palinkus prie taip siaubingai nuobodžios akademinės knygos ar vos beįskaitomų, skubančia pavyti dėstytojo greitakalbe beriamą teoriją ranka suraitytų konspektų.
 
diplomatika lt
 

Rašto darbui nepriklausomai nuo jo apimties pirmiausia reikia laiko, kad ir kiek mažai jo turėtų bet kuris stropus (arba ne visai) studentas. O galbūt yra būdų, kurie padėtų to brangaus laiko bent kiek sutaupyti?
Be jokios abejonės kiekvienas apsukresnis studentas visada ras būdų, kaip palengvinti sau dalią. Pats paprasčiausias ir teisingiausias variantas – nepakišti sau kojos pirminiame darbo rašymo etape. Svarbiausia laiku suvokti, nuo ko iš tikrųjų prasideda rašto darbo rašymas. O tai – jo tema.
 
Neretai būna taip, kad dėstytojai studentams pasiūlo darbų temų sąrašą, iš kurių studentams tereikia pasirinkti priimtiniausią. Tik studentai dažnu atveju ieško ne jiems įdomios temos, o tokios, kuria, jų nuomone, tą darbą būtų lengviausia parašyti. Aišku, labiausiai pasiseka tiems, kas sąrašą pačiumpa pirmieji, o tie, kam teko likučiai, dažnai dūsauja nebežinodami ką bedaryti.
Ir čia, ko gero, yra pati didžiausia klaida kokią tik galima padaryti kremtant studento duoną – nuo pirmos dienos aukštojoje mokykloje būtina įsikalti į galvą, kad geriausių rezultatų pasieksi tik tada, kai tai ką darysi tau bus tiesiog įdomu. O jei žiūrėdamas į tuos varganus nieko nesudominusius temų trupinėlius dabar pat pasmerksi save ir savo darbą pražūčiai ir minimaliam įvertinimui, blogai bus tik tau pačiam.
 
Išsigelbėjimas vienas – sugalvoti savo temą. Sunku? Po paskaitos tiesiu taikymu žingsniuok dėstytojo link – galbūt vietoj tylaus keiksnojimo panosėje dėl neaiškios ir neįdomios darbo temos būtent su šiuo žmogumi galima susitarti dėl kitos, kartu sugalvotos ir tau be galo įdomios. Na, tikrai mažai dėstytojų su tuo nesutiktų, netgi priešingai – iniciatyvūs studentai paprastai vertinami itin teigiamai.
 
Taigi pirmas kriterijus renkantis rašto darbo temą bet kuriuo atveju turi būti įdomumas. Vis tik nereikia pamiršti, kad bet kuris darbas rašomas remiantis įvairiais literatūros šaltiniais, todėl labai svarbu, kad rašomo darbo tema jų būtų pakankamai. Bet tariantis dėl temos, dėstytojas tikrai patars ir šiuo klausimu.
 
Supratus, kad prievolę parašyti rašto darbą nesunkiai galima paversti visai įdomiu užsiėmimu, belieka nepamiršti jo grąžinimo dėstytojui termino ir sugebėti laiku prisėsti ne tik prie teorijos, bet ir kompiuterio.
 
Autorius Vaida.