STUDIJŲ PASIRINKIMO PATARIMAI STUDENTAMS

0
113

Asmuo, siekiantis mokslo aukštumų, visų pirma privalo žinoti kryptį, kuria link nori pakreipti savo ateitį. Ne kiekvienas, sėdėdamas mokyklos suole, įsivaizduoja save po penkerių ar dešimt metų einantį konkrečias pareigas. Dažnas specialybę ir tuo pačiu studijų kryptį, renkasi pasikliaudamas visuomenės įtaka, t.y. atsižvelgdamas į tai kokia specialybė šiandien dienai yra laikoma perspektyvia ar prestižine. Kaip rodo šiandieninės realijos, vakar buvusi prestižine specialybė, rytoj jau gali būti dažniausiai minima specialybe darbo biržoje, kaip ruošianti daugiausia „potencialių bedarbiu“. Iš to seka, kad pasiduoti masių įtakai gali būti rizikinga.

 
diplomatika lt
 

Renkantis studijų krypti ,visų pirma, reikia atsakyti sau į klausimą , kokios yra stipriosios mano , kaip asmenybės pusės ir kas konkrečiai mane domina.

Tik gavus šiuos atsakymus, verta pradėti domėtis universitetų ar kitų mokslo įstaigų siūlomomis studijų programomis.

Pasirinkus studijų kryptį tikslinga ne tik pasirinkti mokymo įstaigą, kurioje galima įgyti norimą specialybę, tačiau ir pasidomėti studijų programomis. Svarbu išsamiau pasiaiškinti kokios konkrečios disciplinos bus dėstomos, kokia numatoma praktika studijų metų. Taip pat svarbu dėstytojų kvalifikacija ir įgyta patirtis. Ne paslaptis, kad ilgesnę darbo patirtį turintis dėstytojas tikrai bus sukaupęs didesnį bagažą žinių, kurias galės perduoti studentams.

Studijų programos analizė reikalinga tam, kad suprastumėt ar numatomos studijos bus įdomios ir naudingos. Tai padeda išvengti situacijos, kai asmuo, pasimokęs, po vieno ar dviejų semestrų, nutraukia mokslus, supratęs, kad pasirinkta studijų kryptis visiškai nepateisina jo lūkesčių.
Šiandien dienai visų mokslo įstaigų internatiniuose tinklalapiuose galima rasti aprašytas visas siūlomas studijų programas. Taip pat naudinga pasidomėti kada vykdomos mokslų įstaigų atvirų durų dienos ir jose apsilankyti, taip galėsite artimiau susipažinti su mokslo įstaiga, pabendrauti su ten jau besimokančiais studentais ar dėstytojais. Taip suteikiama galimybė „iš pirmų lūpų“ išgirsti atsiliepimus apie mokslo įstaigą.

Renkantis studijų kryptį, būtina pasidomėti, kurių universitetų absolventai lengviausiai randa darbą, pabaigę studijas, o kuriems pirma stotelė po aukštojo mokslo baigimo tampa darbo birža.
Tiek būsimam studentui, tiek jo tėvams, svarbi mokslo kokybė, apie kurią ne visada lengva surinkti informaciją. Šiuo atveju tikslinga atsižvelgti į kas metai vykdomas apklausas bei mokslo įstaigų reitingavimą. Universitetai vertinami pagal moksliškumą, personalo kompetenciją, konkurencingumą tarptautinėje mokslo erdvėje, doktorantūros studijų galimybes, studentų požiūrį ir kitus parametrus.

Reikia nepamiršti, kad egzistuoja ne tik universitetai, tačiau galima rinktis mokslus ur kolegijose bei profesinėse mokyklose. Ne visada aukštojo mokslo diplomas garantuoja sėkmę darbo rinkoje. Dažnas atvejis, kai pasirinkus perspektyvią, bet ne visada prestižine laikomą specialybę, asmeniui daug lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje.
Tikslinga pabrėžti, kad renkantis studijas svarbiausia žinoti kuria linkme norite kreipti savo ateitį ir atsakingai bei smulkmeniškai pasidomėti mokslo įstaigų siūlomomis programomis.

Parengė,
Elita B.